Lázně Poděbrady a.s. [ Lázeňské zařízení ]

Již v 17. století vznikly v Poděbradech malé lázničky, jejichž pramen se řadí mezi nejlepší železité vody.
Nejvýznamnějším rokem pro novodobé dějiny města byl bezpochyby rok 1905, kdy při hledání pitné vody byl na nádvoří zámku objeven pramen minerální vody s výbornými léčivými účinky. První úspěšná sezóna v uhličitých lázních se od roku 1908 stala předzvěstí nového "zlatého” věku města.

Díky úspěšnému lázeňství, bohatému kulturnímu, společenskému a sportovnímu životu a navíc krásnému přírodnímu prostředí se staly Poděbrady vyhledávaným letoviskem, kde se zdraví nejen navrací, ale kde je možné ho i preventivní léčbou utužit a zde i příjemně relaxovat. Přijeďte se o tom přesvědčit i Vy!

1. května 1992 byla ustavena akciová společnost "Lázně Poděbrady", která po 44 letech navázala na tradici úspěšné akciové společnosti z první republiky.

V současné době disponují lázně 600 lůžky pro léčení pacientů ve vlastních domech a kolem 110 lůžek si pronajímají. Kromě tuzemských pacientů přijíždí do Poděbrad stále více zájemců ze zahraničí, zvláště z německy, arabsky a rusky mluvících zemí.

Poděbrady jsou malebně rozložené v úrodné nížině při Labi pouze 50 km od Prahy u dálnice E 67. Podnebí je zde v malé nadmořské výšce (185m) suché, teplé, srážky nízké. Projevuje se zde přechod od klimatu mírně vlhkého ke kontinentálnímu.

Lázeňské centrum je skryto v zeleni parků. Lužní lesy vytvářejí souvislý porost po obou březích Labe. Krajina kolem Poděbrad působí na nervový systém uklidňujícím dojmem a její romantické prostředí je ideální nejen pro lázeňské hosty, ale i pro rekreaci.

K tomuto přispívá v hojné míře i možnost sportovního vyžití v Poděbradech: tenis, golf, jezdectví, plavání, volejbal, basketbal, fotbal, cyklistika, surfing, sportovní střelba, rybolov.

KONTAKTNÍ ADRESA:

Lázně Poděbrady, a. s.
Hakenova 464
290 01 Poděbrady
Česko (CZ)
tel: (+420) 325 606 111

UMÍSTĚNÍ

DALŠÍ INFORMACE: http://www.spas.cz

AKTUALIZACE: uživatel č. 685 org. 2, 24.03.2005 v 09:55 hodin