Beseda u cimbálu v Polsku

Beskyd u polských přátel ve vesničce Jasienica
Už je to docela dlouhou dobu, co náš soubor Beskyd naposled navštívil Polsko, a tak jsme se rozhodli, že přijmeme pozvání od našich polských přátel a v pátek 30.11. jsme se vydali na cestu. Sice jsme nejeli tak daleko, ale cesta trvala velmi dlouho, protože jsme měli nějaké problémy s celníky. Kolem 18. hodiny jsme konečně dorazili do malebné polské vesničky Jasienica na besedu u cimbálu.
Když jsme přišli, všichni hosté se již dobře bavili. Zasedli jsme tedy s nimi ke stolům a sledovali většinou místní soubory, které předváděly své tance a zpěvy. Věkové složení místních účinkujících bylo velmi různorodé. Předvedly se jak malé děti, které měly kolem 4 let, ale i důchodci.
Pak jsme na řadu přišli také my. Hostům jsme předvedli jak žertovná pásma jako metlový, tak třeba i čardáš. Za naši snahu jsme pak byli odměněni velkým potleskem a také dobrou večeří.
Beskyd, valašský soubor písní a tanců
Beskyd, valašský soubor písní a tanců
Večer však vystoupením nekončil, společně s našimi polskými přáteli jsme zpívali jejich polské národní písně a moderátor pro nás pořádal různé hry a soutěže, přesto jsme mezitím nezapomněli si zatancovat. Protože se ale půlnoc blížila a podle tradic se u nich nesmí v prosinci pořádat muziky a zábavy, ještě před půlnocí jsme se vydali zpátky k domovu.

Beskyďáci

Pozvání na Valašský bál
Ještě připojujeme pozvánku na Valašský bál do Klubu Zubří 12.1.2008
Beskyd, valašský soubor písní a tanců

vspt.beskyd@post.cz

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 08.12.2007 v 23:43 hodin