30. výročí dětského souboru Dřeváček Jihlava

"... a je tu třicítka" - premiérový pořad k výročí dětského souboru Dřeváček dne 4. listopadu 2005 v Jihlavě
Vážení přátelé, Dětský folklorní soubor Dřeváček Jihlava ve spolupráci DKO, s.r.o. Jihlava pořádají ku příležitosti třicátého výročí od založení souboru premiérový pořad dne 4. listopadu 2005 "... a je tu třicítka".
Hlavní program bude zahájen v 19.00 hodin v divadelním sále DKO, s.r.o., Jihlava. Taktéž je zajištěn dopolední program pro veřejnost, školy a důchodce, jehož začátek je v 10.00 hodin.
1
Dětský folklorní soubor Dřeváček byl založen v roce 1989 a je pokračující ( navazující ) složkou na činnost dětského folklorního souboru Vysočánek Jihlava, který byl založen v roce 1975 jako nedílná součást Horáckého souboru písní a tanců Vysočan Jihlava.
Svůj repertoár soubor čerpá ze všech oblastí (regionů) Moravského a Českého Horácka. V programu souboru jsou nastudovány dětské říkadla a hry, co by malé taneční formy a dále písně, tance a zvyky z Vysočiny.
Za krátkou dobu své činnosti si soubor získal mnoho příznivců dětského folkloru, četná ocenění a uznání na folklorních přehlídkách, soutěžích a vystoupeních na mezinárodních dětských folklorních festivalech. Souboru již není také neznámou západní Evropa. Nelze opomenou domovskou scénu, kterou je Jihlava.
Nedělitelnou součástí taneční a pěvecké složky je dětská muzika. Snahou nás všech je prostřednictvím lidové kultury a odkazu předků, ukázat a přiblížit krásu rodného kraje.
2

Umělecký vedoucí a choreograf Jarek Dřevo
Vysocan.Jihlava@seznam.cz

soubor Dřeváček
soubor Dřeváček

Diskusní fórum čtenářů

(prozatím žádný názor)
Zveřejněno 01.11.2005 v 23:55 hodin