Úvodní tisková zpráva Slavností perníku 2002

Perníková tisková kancelář oznamuje konání druhého ročníku Slavností perníku, které se uskuteční v městě perníku Pardubicích a hlavním programovým dnem je opět státní svátek, 8. květen 2002. Od 10 do 18 hodin jsou zváni dospělí i děti všeho věku. Co je na Zámku v Pardubicích v tento den připraveno?
Volba Královny perníku a její korunovace * Udílení perníkových glejtů * Perníková matrika * Pásmo O perníkových panenkách * Zpívání Perníkových slavíků * Pohádka O perníkové chaloupce * Setkání Jeníčků a Mařenek * Vítězové soutěží "O perníkovou pantofli" a "O perníkové srdce" * Soutěže v pojídání perníku * Prodej perníku * Ukázky zdobení a další bohatý program: např. folková kapela Maruščiny jahody, country tance Ryengle, historická hudba, pěvecký sbor, folklorní soubor Baldrián, dechovka Pernštejnka, standardní i latinskoamerické tance Taneční klub Life.
Na slavnosti a ze slavností mohou návštěvníci jet stejně jako loni speciální Perníkovou trolejbusovou linkou - historickým trolejbusem, k jízdě opravňuje míti u sebe libovolný perník.. Vstupné na slavnosti - dospělí zlaťák+měďák (30,-), děti měďák (10,-) platí do celého areálu zámku, včetně výstav a expozic Východočeského muzea. Slavnosti se konají za každého počasí (v případě nepřízně v sálech zámku) a zvou na ně Agentura Tradice, Východočeské muzeum, Informační centrum města Pardubic, Střední průmyslová škola potravinářské technologie, Dopravní podnik města Pardubic, Miros dopravní stavby a.s. Na Slavnosti perníku přispívá Statutární město Pardubice.
DALŠÍ INFORMACE: Slavnosti perníku
Zveřejněno 01.05.2002