Volba a korunovace Královny perníku

Vrcholem Slavností perníku 8. května 2001 na zámku v Pardubicích bude korunovace Královny perníku. Perníkové korunovační klenoty vyrobila firma JaJa Pardubice a jsou vystaveny ve výloze Informačního centra města Pardubic na tř. Míru. Společně s nimi zve na slavnosti i perníkový plakát zhotovený firmou Perník Novotný.
O titul Královna perníku se uchází 20 perníkářek z celé České republiky - z Ostravy, Plzně, Žatce, Ústí n. Labem, Prahy, Tábora, Žižína a samozřejmě z Pardubic. Každá z adeptek již v těchto dnech pracuje na zdobení svého perníkového srdce, ta budou v den konání slavností vystavena a královnu zvolí lid. Návštěvníci slavností svými hlasy rozhodnou o té, která se na rok ujme vlády nad celým perníkovým světem. Slavnostní korunovace za zvuků fanfár a čestné stráže královniny gardy proběhne v 16 hodin.
Program Slavností perníku začíná na zámku v 10 hodin. Již o půl desáté však dojde ke slavnostnímu vyzvednutí perníkových korunovačních klenotů z Informačního centra a kočárem budou převezeny na zámek. Protože se však proslýchá, že se proradní lapkové chystají kočár přepadnout, doprovázet budou kočár šermíři s ostrými kordy a žádoucí je, aby i lid prostý provázel klenoty po cestě na zámek. Na slavnosti zve Aleš Mokren - Agentura Tradice a Město Pardubice jako hlavní partner.

Kontaktní adresa na pořadatele:

Aleš Mokren
Starý Mateřov 151
530 02 Pardubice
Česko (CZ)
tel: (+420) 606 602 159
DALŠÍ INFORMACE: Slavnosti perníku
Zveřejněno 01.05.2001 v 12:39 hodin