Valašský bál 2007

Jako jindy jsme opět letos navázali na naši krásnou tradici v pořádání Valašského bálu v Zubří. Letos se náš Valašský bál uskutečnil v sobotu 13. ledna v prostorách Klubu Zubří.
Při tradiční zahajovací polonéze si bylo možno prohlédnout nejen valašské kroje, i když ty samozřejmě převládaly, ale také kroje našich přátel z Ostravice. Po úvodní řeči Zuzky Ondřejové byla uvedena na parket Stará garda našeho souboru. Na letošním bále zatančili jedno ze svých pásem "Štěpánská". Myslím, že se jim opravdu podařilo a nadšení diváci nás o tom přesvědčili. Pak přišel čas na samotnou zábavu za doprovodu cimbálovky Beskydu .
Beskyd, valašský soubor písní a tanců
Stará garda souboru Beskyd
Jak už jsme se zmínili, naše pozvání na letošní bál přijal soubor Ostravica z Frýdku - Místku. Jejich vystoupení jsme zabrouzdali do folklóru jiného kraje a měli se svým vystoupením náležitý úspěch. Cimbálová muzika Ostravice a Malého Beskydu pak bavila hosty na malém sále až do rána.
Beskyd, valašský soubor písní a tanců
Hostující soubor Ostravica
Hned při vstupu si mohl každý návštěvník prohlédnout naši bohatou tombolu, kde nechybělo 10 hodnotných hlavních cen. Než si ale šťastlivci vylosovali hlavní ceny, přišlo malé překvapení. Letošní půlnoční překvapení si připravili především ogaři z Beskydu. Předvedli se s dívčím pásmem "Šátečkový".
Beskyd, valašský soubor písní a tanců
Půlnoční překvapení ogarů z Beskydu
Za doprovodu cimbálovky pokračovala zábava až do brzkého rána, kdy se naši návštěvníci spokojeně rozcházeli ke svým domovům.
Nakonec musíme poděkovat všem našim malým i velkým sponzorům za podporu našeho souboru. DĚKUJEME!

BESKYĎÁCI

Beskyd, valašský soubor písní a tanců

S pozdravem Zuzana Vltavská, vspt.beskyd@post.cz

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 21.01.2007 v 13:40 hodin