Kácení Máje a přehlídka dětských folklorních souborů

21. května 2011 tradiční Metlářský jarmark v Zubří
21. května jsme spolu s městem Zubří připravili tradiční Metlářský jarmark. Počasí jako na objednávku, spousta stánků s drobnostmi pro radost, tradičními výrobky - a to nejen metlami, cukrovinkami, oblečením a také občerstvením, kolotoče a skákací hrady pro děti a samozřejmě nesměl chybět výborný guláš s dobře vychlazeným pivem a pravé valašské vdolky.

V dopoledních hodinách se prostranství pomalu začalo plnit dětmi v doprovodu rodičů, ale také prarodičů, které přilákala zuberská dechová hudba - Zubřanka a poté také dětská cimbálová muzika Malého Beskydu.
Beskyd, valašský soubor písní a tanců
Beskyd, valašský soubor písní a tanců
V rámci Metlářského jarmarku se jako obvykle konala "Přehlídka dětských folklorních souborů". Byli jsme rádi, že naše pozvání přijal český soubor Hořeňáček z Lázní Bělohrad, kde se naše děti z Malého Beskydu loni účastnily Mezinárodního folklorního festivalu "Pod Zvičinou".
Přehlídky se dále účastnily dětské folklorní soubory: Podskaláček z Rožnova s programem "Děti zpívají a tančí", Valašenka z Vidče s programem "Vítáme jaroi", Ovečky z Valašského Meziříčí s programem mladších dětí "Kolébačky a vojácí" a starších dětí "Lúčka zelená" a Malůšata a Malá Lipta z Liptálu s programy "Na husičky a Na ševca". No a na konec nelze zapomenout na dvě dětské složky souboru Beskyd, kdy Beskyďáčci, do kterého chodí děti od 4 do 10 let, předvedli pásmo "Zahrajem si na řemesla" a Malý Beskyd kde chodí děti od 11 do 15 let, se představil pásmem "Masopust".
Po přehlídce už nezbývalo, než pokácet májku a veselit se až do brzkých ranních hodin, a protože bylo opravdu krásné počasí, šli jsme domů až za rozednění, což svědčí o vydařené akci.

Za soubor Beskyd
Zuzana Vltavská
vspt.beskyd@post.cz

Zveřejněno 13.06.2011 v 18:27 hodin