Valašský bál 2008

Jako jindy jsme opět letos navázali na naši krásnou tradici v pořádání Valašského bálu v Zubří. Letos se Valašský bál uskutečnil v sobotu 12. ledna v prostorách Klubu Zubří.
Při tradiční zahajovací polonéze si bylo možno prohlédnout nejen valašské kroje, i když ty samozřejmě převládaly, ale také kroje našich přátel z Pszczyny. Po úvodní řeči Zuzky Ondřejové byla uvedena na parket Přípravka našeho souboru se svým hravým pásmem Na pastvě. Pak přišel čas na samotnou zábavu za doprovodu cimbálovky souboru Beskyd a cimbálové muziky Furman z Rožnova pod Radhoštěm.
Beskyd, valašský soubor písní a tanců
Předtančení přípravky souboru Beskyd
Jak už jsme se zmínili, naše pozvání na letošní bál přijal soubor z polské Pszczyny. Jejich vystoupením jsme zabrouzdali do folkloru jiného kraje a mělo i u diváků náležitý úspěch.
Beskyd, valašský soubor písní a tanců
Vystoupení souboru z polské Pszczyny
Hned při vstupu si mohl každý návštěvník prohlédnout naši bohatou tombolu, kde nechybělo tentokrát 12 hodnotných hlavních cen. Než si ale šťastlivci vylosovali hlavní ceny, přišlo malé překvapení. Letošní půlnoční překvapení si připravili ogaři a cérky z Beskydu s téměř klasickou variací pod názvem "I klasik by se divil". A diváci se opravdu divili... Potlesk byl upřímný a vytrvalý.
Beskyd, valašský soubor písní a tanců
Půlnoční překvapení
Beskyd, valašský soubor písní a tanců
Za doprovodu cimbálovek pokračovala zábava až do brzkého rána, kdy se naši návštěvníci spokojeně rozcházeli ke svým domovům.
Nakonec musíme poděkovat všem našim malým i velkým sponzorům za podporu našeho souboru. DĚKUJEME!

BESKYĎÁCI

Za soubor Beskyd Zuzana Vltavská
vspt.beskyd@post.cz

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 03.02.2008 v 10:50 hodin