Den otevřených dveří Českého rozhlasu Olomouc

Je sobota, 11. září, půl osmé ráno a prostory Střediska volného času v Lipníku nad Bečvou ožívají hlasy nejen těch nejmenších dětí z Maleníčku ale i jejich rodičů.
Zatím co ti nejmenší už jsou naprosto čilí a připravení vystupovat, na těch starších je vidět jak jsou ještě ospalí. Děti z Maleníčku dnes čeká premiéra. Jako host jsou pozváni do Českého rozhlasu Olomouc na Den otevřených dveří. Je to jejich první vystoupení po prázdninách.
Úderem deváté hodiny se otevírají vstupní dvéře a do rozhlasu proudí stovky a stovky diváků aby si mohli prohlédnout prostory rozhlasu, vyzkoušet si moderování a seznámit se nejen s nejnovější technikou ale i s technikou začínajícího vysílání vůbec.
Maleníček má za úkol pobavit přítomné posluchače svým malým vystoupením. Skupina návštěvníků střídá další a další skupina a děti neustále měnícímu se obecenstvu předvádí svůj malý pořad. Uhlídat takovýto "pytel blech" je opravdu nad lidské síly, přesto se děti zhostily tohoto vystoupení se ctí a čím byl větší počet vystoupení, tím kvalitnější byl pořad. Avšak měnící se vystoupení a doslova vydýchaný vzduch udělal své. Ke konci už ti nejmenší stávkují a na dětech je vidět únava. A nejen na dětech ale i rodiče už byli rádi, že své děti mohou vyzvednout.
Nicméně, přesto se den v Českém rozhlasu Olomouc naprosto vydařil a všichni odjížděli z Olomouce unavení ale obohacení zas o nové zážitky.
cibulenka
cibulenka
děti při vystoupení
děti při vystoupení
Maleníček v ČR Olomouc
Maleníček v ČR Olomouc
pořad o škole
pořad o škole
v přestávce
v přestávce

Květa Kohoutková
kveta.kohoutkova@seznam.cz

Zveřejněno 17.09.2010 v 20:44 hodin