O Záhorských slavnostech v Lipníku

Lipník nad Bečvou - Letos poprvé se konaly v prostorách Zámeckého parku.
Nádherně vzrostlé stromy a květinová výzdoba, byla důstojnou kulisou pořadů, která dotvářela průběh celého dne. Po roku se sjely do našeho města folklorní soubory aby předvedly divákům část svých pořadů.
Už od rána hrály přítomným divákům domácí cimbálové muziky a součástí slavností byl dobový jarmark. Po celý den panovalo velmi pěkné,ne příliš horké počasí. Maleníček byl patronem dětského souboru Ondrášek, který k nám přijel z Brna. Myslím si, že ze všeho nejvíc se dětem líbila výstava kočiček, procházka našim městečkem se zmrzlinou a volná zábava uprostřed Zámeckého parku.
V odpolední části pak vystoupil Ondrášek společně s dospělými soubory Pantla Náklo, Suzsanie Horní Suchá, Handrlák z Kunovic a Javořina z Rožnova.
Děti z Maleníčku, jako domácí soubor, se předvedly dvěma pořady. První z nich byl "Vítání jara" a ten druhý, rozvernější, byl o masopustním veselí a svým přirozeným chováním strhly na sebe pozornost diváků a odměnou za jejich vystoupení byl vděčný potlesk.
Maleníček, dětský folklorní soubor
Maleníček, dětský folklorní soubor
Maleníček, dětský folklorní soubor
Maleníček, dětský folklorní soubor
Maleníček, dětský folklorní soubor
Co říci závěrem. Folklorní festival se vydařil, hosté byli spokojení a diváci se měli na co dívat. Zbývá všem souborům poděkovat a těšit na setkání v příštím roce.

Květa Kohoutková
kveta.kohoutkova@seznam.cz

Zveřejněno 15.07.2011 v 01:42 hodin